Kosmetický salon

Telefonické objednávky: (+420) 606 569 187
 

Mezoterapie

Mezoterapie zpomalí stárnutí pokožky, hydratuje a omladí pleť, vyhladí středně hluboké vrásky. Na rozdíl od krémů proti vráskám se účinné látky dostanou až do střední vrstvy kůže a pokožku dlouhodobě hydratují a vyživují zevnitř.

Průběh ošetření:

Speciální jednorázový sterilní nástavec s mikrojehlami proniká vertikálně do pokožky do hloubky 0,25 mm (obličej)- 2mm ( tělo). Jehličky se zapichují do kůže vysokou rychlostí. Díky tomu je ošetření minimálně bolestivé, na rozdíl od běžného vpichu injekční jehlou. Do střední vrstvy pokožky se tak zavádí mezoterapeutické přípravky (kyselina hyaluronová, vitamíny….) a zároveň se využívají vlastní fyziologické schopnosti regenerace kůže. Při ošetření vzniknou v kůži mikrotraumata - kanálky, které zde po sobě zanechají vpichy jehličkami. Vlastní obranný mechanismus kůže spočívá v tom, že se vyplaví růstové faktory, které stimulují kožní buňky k produkci kolagenu. Zároveň se tvoří nové kožní buňky. Nová hmota vyplňuje kanálky vzniklé po jehlách, její celkový objem narůstá. Regenerační proces trvá až čtyři týdny.

Účinky mezoterapie

  • revitalizace pleti
  • podpora buněčného metabolismu
  • zpevnění a vyživení pokožky
  • vyhlazení vrásek

Jak často je nutné mezoterapii opakovat?

Výsledek je vidět hned po prvním ošetření, ale pro co nejlepší efekt doporučujeme jít na první dvě mezoterapie po měsíci a na třetí aplikaci po třech měsících. Pak už k udržení výsledku stačí na mezoterapii jít jednou ročně.

Rekonvalescence po mezoterapii

Rekonvalescence po mezoterapii závisí na rozsahu zákroku, typu pokožky a na individuální rychlosti hojení. V běžném životě vás nijak neomezí, do pracovního i společenského života se většinou můžete vrátit hned druhý den. Několik dní po ošetření se vyhněte slunci a používejte krémy s vysokým ochranným faktorem.